Ludzie

Adam Lewartowski

Praca w grupie / Praca z dźwiękiem / Medytacja / Pranayama

Od dziecka interesuje mnie muzyka. Odkrywam, jak dźwięk (wibracja) i rytm stają się uniwersalnymi zasadami wszechświata, w moim doświadczeniu. Zarówno w kosmicznej makro skali, jak i w najmniejszych komórkach naszego ekosystemu. W ludzkim ciele, aby powstał dźwięk potrzebny jest oddech. Wdech i wydech to życie i energia, ale również nasz wehikuł transformacji. Obserwując oddech wzmacniamy naszą obecność, a świadomie go kontrolując – regulujemy to, jak się czujemy. Każdy z nas ma narzędzie, by odzyskać równowagę, harmonię i życiową energię. 

Interesuje mnie Praktyka osobista, harmonizowanie z innymi i sztuka świadomości. Od lat jestem trenerem rozwojowym (rozwój poprzez sztukę), pomagającym innym odkrywać własne zasoby przez ekspresję artystyczną, którą sam intensywnie praktykuję. Na mojej drodze rozwoju duchowego praktykowałem medytację chrześcijańską, transcendentalną, Vipassanę, pranajamę (w tradycji Sufizmu uniwersalnego). 

 

Chociaż jestem otwarty na każdą tradycję mądrości, to staram się szukać własnej drogi, swoistej religii bez religii, by nawigować w tych złożonych i skomplikowanych czasach, kierując się grawitacją naszej planety, ciepłem słońca i otwartością na innych. Intuicyjnie łączę ze sobą ludzi z różnych baniek poznawczych, aby poszerzać niezależną sieć inteligencji. A sieć, aby mogła się harmonijnie rozwijać powinna oddychać. Pooddychaj z nami!

  • bandcoach – trener zespołów muzycznych – 15 lat doświadczenia
  • trener kreatywności – 10 lat doświadczenia
  • wykładowca akademicki – produkcja muzyczna/metodyka prowadzenia zespołów – Akademia Muzyczna w Łodzi