Ludzie

Halina Baczewska

Praca w grupie / Terapia czaszkowo-krzyżowa

Z natury detektyw egzystencjalna, z wykształcenia psychoterapeutka i masażystka, pracująca również metodą czaszkowo-krzyżową.

W toku mojej praktyki bezpośrednio doświadczyłam i przekonałam się do zasadniczej jedności psychicznych i cielesnych procesów. Wielokrotnie obserwowałam jak uczucia, których doświadczamy, są wyrażane nie tylko słownie, ale i poprzez ekspresję ciała- a więc można z nimi pracować bardziej bezpośrednio: przez obserwację, oddech i dotyk.

Jednocześnie, od nastoletniości kontynuuję poszukiwania w kręgu szeroko rozumianej duchowości: praktykuję medytację i biorę udział w odosobnieniach. Ten uniwersalny kontekst jest osnową mojego ‘rozumienia istnienia’ w świecie w ogóle oraz pracy z ludźmi w szczególności. Oddech jest dla mnie kluczem, który dosłownie otwiera, a metaforycznie łączy wszystkie płaszczyzny naszego istnienia. Tematem, który mnie szczególnie interesuje jest ten styk ciała, umysłu i ducha, gdzie dochodzi do doświadczenia odmiennych/pogłębionych stanów świadomości. Czasami to w szaleństwie jest metoda 😉

  • MA in Mindfulness Based Psychotherapeutic Practice, Karuna Institute, UK
  • Diploma in Biodynamic Craniosacral Therapy, Body Intelligence Training, Edynburg
  • Dyplom Technika- Masażysty, Szkoła Integracyjna Masażu Leczniczego, Kraków