IBF

Stowarzyszenie Inny Rytm w 2021 roku dołączyło do międzynarodowej organizacji non-profit Internationa Breathwork Foundation!

Jednoczymy i inspirujemy poprzez świadomy oddech.

IBF to międzynarodowa sieć non-profit otwarta dla wszystkich zainteresowanych świadomym oddychaniem i generalnie tematyką oddechu. Obejmuje profesjonalnych trenerów oddechu, organizacje i szkoły, a także osoby i praktyków zainteresowanych świadomym oddychaniem.

Celem IBF jest promowanie skoncentrowanego na sercu podejścia do oddychania, jego teorii i praktyki, dla rozwoju świadomości oraz osobistej i globalnej transformacji.

International Breathwork Foundation

IBF powstała w czerwcu 1994 roku podczas pierwszej Globalnej Konferencji Inspiracji (GIC) w Szwecji i została oficjalnie włączona jako organizacja non-profit w Holandii w czerwcu 2000 roku.

IBF jest otwarta na wszystkie narody, rasy, religie, tradycje duchowe i techniki oddychania. Nie stosuje się do żadnej konkretnej tradycji czy religii.

IBF służy jako centrum badań i dokumentacji do zbierania, zestawiania i rozpowszechniania informacji z całego świata na temat breathworku i jego różnorodnych teorii, technik, praktyk, szkół i szkoleń.

Global Inspiration Conference odbywa się corocznie pod auspicjami IBF i jest organizowany w innym kraju każdego roku. IBF reprezentuje ponad 35 krajów na całym świecie i w 2016 r. uzyskał specjalny status konsultacyjny w ECOSOC (ONZ).