Kurs podstawowy Dostrojenie

Inny Rytm jest strukturą otwartą, tak jak otwarty i nieskończony jest proces samodoskonalenia. Kolejne kroki wynikają z rosnącej świadomości, ale przede wszystkim z samopoznania. Nasz podstawowy kurs nie narzuca Ci żadnego systemu. Nastawiony jest na eksplorację przestrzeni własnych zainteresowań, obserwowanie i analizowanie bodźców zmysłowych i swych reakcji na nie oraz świadome ingerowanie w programy zachowań i przyzwyczajeń umysłowych. 

Nigdzie się nie spieszymy i stopniowo harmonizujemy nasze ciała i umysły. Rozwaga i konsekwencja to nasze cnoty.

Dlaczego Inny Rytm?

Fenomen rytmu odnajdujemy w każdym przejawie energii życiowej i we wszystkich śladach przez nią pozostawionych. Gdy istnieje świadomość – jest rytm. Ocieramy się tu o banał, a to potwierdza nam intuicję, że jesteśmy bliscy prawdy. Życie jest rytmem, a rytm jest życiem.

Inny Rytm. 12 tygodniowy Kurs Dostrojenia

Często w naszych zachowaniach wpadamy w monotonny rytm, bez kontrapunktów i akcentów. Działamy na autopilocie, a czas przelewa się nam między palcami. 

Nasze mózgi są tak skonstruowane – zawsze wybiorą wcześniej poznaną drogę. Od kiedy prowadzimy osiadły tryb życia – ten program działania stał się powszechny. Uważamy, że intencja zmiany jest świadomym złamaniem tego monotonnego rytmu. Wprowadzamy życiodajną synkopę (that’s what make us dance!) i rozpoczynamy nowy rozdział, a raczej zupełnie nowe życie. Pełniejsze i otwarte.

Uniwersalność tej koncepcji daje nam nadzieję na jedność i komunikację wszystkich istot w tych wymagających i trudnych czasach.

INNY RYTM

O motywacji

Nie ma sensu budzić motywacji, jeśli nie wiesz kim jesteś i czego tak naprawdę pragniesz…każdy cwaniak odpowie: “zaraz zaraz. Że niby ja nie wiem!? – przecież to proste.

Inny Rytm. Naucz się traktować siebie z szacunkiem.

Jestem piękny i wspaniały, najlepszy, a pragnę bogactwa i popularności, no i pachnieć chcę z daleka”… Żarty na bok. Jeśli nie potrafisz konkretnie wyrazić, co Ci w duszy gra, to chętnie pomożemy Ci w tym, byś znalazła prawdziwsze i zdrowsze odpowiedzi.

Nasze “Ja” to konstrukcja w procesie. Rodzi się i umiera cyklicznie w naszym życiu. Jesteśmy niczym maszyny, którymi sterują instynkty naszych przodków i programowanie współczesnych władców kultury masowej.

Nasza metoda nauczy Cię twardego spojrzenia na rzeczywistość. Doprowadzimy Cię do momentu, w którym dzięki użyciu własnej inteligencji i zasobów wiedzy będziesz w stanie skutecznie się motywować, by osiągnąć zaplanowane cele. Diabeł tkwi w szczegółach, a my zaopatrzymy Cię w szpiegowski sprzęt z górnej półki, by z łatwością wyłapywać wszystkie jego knowania.

Żeby się motywować potrzebna jest energia. Pierwszym jej źródłem jest oddech. Kolejnym woda i pożywienia: cielesne i duchowe. Następnie zdrowy sen i wysiłek fizyczny. Nauczysz się lepiej oddychać, zdrowo jeść i nie marnotrawić niczego. Złapiesz uciekający czas za rogi i starczy Ci go na wszystko. Zaczniesz żyć intensywnie i poznawać interesujących ludzi, z którymi doświadczysz wielu uskrzydlających i inspirujących momentów. Zadbasz o to, w jaki sposób mówisz-to język kształtuje nasze myśli i mamy możliwość dowolnego kształtowania materii naszych myśli.

Nasza metoda polega również na eksploracji różnych form ekspresji. Ta swoista “terapia sztuką” obudzi w Tobie prawdziwego artystę. Jeśli nie w konkretnym medium to artystę zmiany, architekta przebudowy.

Jeśli nadal to czytasz i nie przestraszyłeś się ogromu pracy, która Cię czeka to mam dla Ciebie niespodziankę. W toku naszego kursu kolejne nawyki i zadania wprowadzane są metodą małych kroczków, a sam możesz sterować swoim czasowym zaangażowaniem. Im dalej wchodzisz w las tego doświadczenia tym więcej czeka Cię ciekawych przygód, wyzwań, nagród. Wspólnie znajdziemy najefektywniejszą drogę Twojego rozwoju, a ty wciągniesz w nią bliskich Ci ludzi, by wspólnie cieszyć się i wzajemnie motywować. Tylko tak ludzkość ma szansę przetrwać-przez wspólne działania dobrych ludzi.

Bądź jak woda. Woda nie ma wrogów. Nic jej nie zatrzyma. Nikt jej nie pokona. Najlepiej się z nią zaprzyjaźnić.

INNY RYTM

Kurs podstawowy: Dostrojenie*

W czasie tego kursu:

 • poprawisz koncentrację
 • odnajdziesz uczucie spokoju wewnętrznego
 • wzrośnie twoja pewność siebie i samoocena
 • wzmocnisz odwagę i umiejętności interpersonalne
 • złapiesz większy dystans do siebie
 • poczujesz ciekawość świata i ludzi
 • nauczysz się różnych form ekspresji
 • zapomnisz o stresie
 • poprawisz kondycję fizyczną
 • złapiesz regularny rytm nocy i dnia
 • opanujesz negatywne myśli i emocje
 • usłyszysz swoje ciało
 • dojrzeje w Tobie gotowość na zmiany
 • poczujesz, czego pragniesz w głębi duszy
 • posiądziesz trudną sztukę planowania przyszłości
 • zapomnisz o przeszłości i skupisz się chwili obecnej
 • poprawisz swoją inteligencję emocjonalną i intelektualną

Nasz organizm naturalnie dąży do homeostazy. Życiowe zakręty, stres, złe nawyki zaburzają ten cykl. Oddalamy się od siebie i swoich rzeczywistych potrzeb. Nasze ciało nie regeneruje się do końca, sen nie jest naszym sprzymierzeńcem, gonitwy myśli nie dają nam się skupić na ważnych celach i projektach. Odkładamy i odkładamy, aż stos zaległości zaczyna spadać nam na głowę. Krok po kroku przybliżamy się do krawędzi przepaści, otchłani depresji, zachowań neurotycznych, spirali uzależnień. Potrzebujemy pomocy.

Jeżeli czujesz, że straciłeś kontrolę nad swoim życiem i dryfujesz w nieznanym kierunku, czujesz się przytłoczony codziennymi obowiązkami i wymaganiami innych – ten kurs jest dla Ciebie. Odnajdziesz siebie, wzmocnisz ciało, otworzysz się na doznania duchowe. Zobaczysz horyzont możliwości i własną, prawdziwą i unikalną perspektywę. Poznasz sens i konkretne cele tej życiowej podróży.

Nauczysz się traktować siebie z szacunkiem, na jaki zasługujesz, z delikatnością i czułością, którą będziesz mógł dzielić się z innymi.

Moglibyśmy teraz, sypnąć tu z rękawa garścią cytatów motywacyjnych, bez końca opowiadać inspirujące historie, a i tak nie zmieniłoby to twojego życia. Jedynym sposobem na trwałą zmianę jest znalezienie w sobie pragnienia tak mocnego, by bez wahania wyruszyć w podróż której celem jest najlepsza wersja Ciebie. W obliczu przeciwności losu, bólu i lęku, tylko ty możesz rozpocząć walkę o swoje życie, dopóki jest jeszcze o co walczyć.

Pamiętaj, że nie jesteś sumą swoich pomyłek i niepowodzeń. Nie ważne, jak widzą Cię inni ludzie, nawet Ci najbliżsi. Obudź w sobie determinację i podejmij decyzję. Wszystko jest możliwe, a ty możesz być kimkolwiek zechcesz. Jeśli wciąż to czytasz to w twoim sercu zapłonęła właśnie pierwsza iskierka zmiany. Pomożemy Ci ją podsycać, by z czasem stała się siłą nie do zatrzymania, źródłem energii, która jest w stanie kreować lepszą rzeczywistość.

Na czym polega idea naszego podstawowego kursu?

Idea dostrojenia bazuje na następujących filarach:

 1. naturalnym dążeniu naszego organizmu do stanu równowagi
 2. poznaniu swojego ciała i umysłu na drodze eksploracji zmysłowej i synestezji
 3. rozbudzania kreatywności i potrzeby ekspresji
 4. wdrożeniu zdrowych praktyk w odżywianiu i myśleniu
 5. systematycznym wdrażaniu małych, pozytywnych nawyków
 6. konfrontowaniu się z rzeczywistością i radzeniu sobie w nowych sytuacjach.

Kluczowym elementem naszych kursów jest moment złamania rytmu. Ta dezintegracja została zaprojektowana po to, aby wywołać sytuację graniczną, silną reakcję emocjonalną na własne życie. To takie zwierciadło, w którym możemy się przejrzeć i zobaczyć przyszłość. Uzmysławiamy sobie w tym momencie czy żyjemy w zgodzie ze swoimi pragnieniami, czy wypełniamy w 100% drzemiący w nas potencjał, czy czujemy się częścią większej całości. Reakcją na to doświadczenie jest wzmocnienie intencji zmiany swojego życia i kontynuowanie pracy nad własną ścieżką rozwoju. Nie będziemy kłamać i słodzić. To trudna droga i czeka Cię na niej wiele trudnych i wymagających sytuacji, ale z naszym kursem nauczysz się omijać podstawowe pułapki, wyłapywać iluzje, które podsuwa nam nasz własny mózg. Poznasz swoje emocje i rozwiniesz się intelektualnie.

później może być już za późno. I nie chodzi tutaj o wiek i inne czynniki, ale o to, że różne rzeczy mogą się wydarzyć. Życie jest pełne niespodzianek i możemy nie mieć już szansy, aby dokonać zmiany o której marzyliśmy.

IZA LACH

Uważamy, że kluczem motywacji jest adekwatna narracja wewnętrzna i właśnie taką opowieść pomożemy Ci stworzyć i praktykować. Ubraliśmy nasz kurs w struktury Podróży Bohatera i dzięki Twojemu zaangażowaniu wypełni się on treścią i stanie się on dobrze naoliwionym wehikułem rozwoju.

Do dzieła!

*Nazwa “Dostrojenie” w kontekście metody terapeutycznej funkcjonowała na rynku polskim kilka lat temu, będąc tłumaczeniem amerykańskiej koncepcji Mind Body Bridging. Jest to metoda terapii oparta w moim rozumieniu na mindfulness, skanach mózgu i oryginalnym modelu funkcjonowania psychiki. Jest to ciekawy model, ale jeden z wielu. Utwierdza nas w tym, że idziemy w dobrym kierunku. My, jeśli tylko jest to możliwe odwołujemy się do rodzimych autorów, naukowców i twórców, często nieznanych lub zapomnianych w dzisiejszych czasach. By dowiedzieć się więcej śledź nas, zapisz się do naszego newslettera.