Lodowe kąpiele w domu

Wysokiej jakości domowe kąpiele lodowe

Wszystkie korzyści płynące z zanurzenia w zimnej wodzie, gdziekolwiek jesteś.

Przenośne wanny Submerge

Przenośna Wanna Submerge One to idealne przenośne narzędzie do terapii zimną wodą i regeneracji. Dzięki trójwarstwowej izolacji utrzymującej temperaturę wody jest to bezproblemowy sposób na dodanie tej praktyki odnowy biologicznej do swojej rutyny.

Wannę można ustawić i zdemontować w ciągu kilku minut, dzięki czemu można ją łatwo zabrać ze sobą i zawiera bezpłatną  pokrywę odporną na warunki atmosferyczne, która chroni wodę przed deszczem, liśćmi lub czymkolwiek innym.

Jako Stowarzyszenie zostaliśmy ambasadorami marki Submerge i sami korzystamy z ich produktów podczas naszych warsztatów. Dlatego mamy dla Was rabat na produkty Sumberge.

10% zniżki na kod INNYRYTM

Wpisz kod w procesie zakupowym, a zniżka naliczy się.
Zanurzenie w zimnej wodzie jest dobre dla wielu rzeczy. Jeśli chcesz tylko nagłówków, sprawdź nasze 5 najważniejszych korzyści poniżej.

Korzyści z morsowania

Poprawiona regeneracja mięśni i zmniejszona bolesność

Niektóre badania z 2022 roku pokazują , że zanurzenie w zimnej wodzie może prowadzić do zmniejszenia bolesności mięśni po intensywnych treningach lub treningu wytrzymałościowym, szybszej regeneracji i korzyści dla siły mięśni. Należy jednak zauważyć, że najlepiej jest odczekać co najmniej 4 godziny po treningu siłowym przed wejściem do lodowatej kąpieli, w przeciwnym razie efekty mogą być ograniczone .

Zmniejszony niepokój i lepszy sen

Kąpiele lodowe aktywują nerw błędny , który zasadniczo odpowiada za naszą reakcję „walcz lub uciekaj”. Ekspozycja na zimną wodę mówi nerwowi błędnemu, aby spowolnił nasz oddech i tętno, co z kolei wprowadza nas w „stan przywspółczulny”; jeden ze zmniejszonym niepokojem i relaksacją. Ma to ogromny wpływ na redukcję stresu, a to z kolei może pomóc w poprawie jakości snu.

Poprawiony układ odpornościowy

Masz dość zachorowania? Zanurzenie w zimnej wodzie może faktycznie pomóc w tym. To badanie przeprowadzone w Holandii wykazało 30% spadek liczby osób zgłaszających się do pracy z powodu choroby po ekspozycji na zimno. Jedno z badań sugerowało nawet, że zimna woda może pomóc organizmowi w uodpornieniu się na niektóre rodzaje raka.

Lepsze krążenie i zdrowie serca

Kiedy zanurzysz się w zimnej wodzie, twoje ciało natychmiast otrzyma sygnał do rozpoczęcia rozgrzewki. Oznacza to, że twoje serce zaczyna pompować krew wokół twojego ciała, aby chronić ważne narządy, ale jednocześnie ogranicza przepływ krwi w pobliżu skóry. Robienie tego regularnie jest prawie jak trening dla twojego układu krążenia .

Zmniejszony stan zapalny

To może wydawać się proste, ale wejście na zimno powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i obniżenie temperatury tkanki mięśniowej. Oznacza to, że w uszkodzonych obszarach pojawia się mniejszy obrzęk (właściwie dlatego nakładamy okłady z lodu na urazy), co może być dobre w regeneracji, a nawet przy bólach stawów. Zmniejszony stan zapalny jest ostatnio gorącym tematem i może prowadzić do wielu różnych negatywnych skutków, więc ludzie szukają sposobów walki z nim – zanurzenie w zimnej wodzie może być potężnym narzędziem.

Specyfikacja produktu
  • Średnica: 85 cm (33,5 cala)
  • Wysokość: 75 cm (30 cali)
  • Waga: 3 kg (6,6 funta)
  • Pojemność: 270L
  • Nadaje się do wysokości do 2,1 m (6’9 stóp)
  • Wysokiej jakości materiały do ​​częstego użytkowania
  • Wodoodporna plastikowa wewnętrzna izolacja bawełniana utrzymująca zimną wodę
  • Zewnętrzna strona „brzoskwiniowej skóry” zapewnia miękkość i trwałość