Od dziecka

Uważamy, że żyjemy w czasie globalnego kryzysu, który narastał jeszcze przed pandemią. Większość społeczeństwa stale doświadcza nadmiernego stresu i lęku. Głębszego sensu życia nie dostrzega większość z nas.

Straciliśmy kontakt z własnymi ciałami, oderwaliśmy się od ziemi, niszczymy rośliny, zabijamy każdy przejaw życia, który może nam przynieść zysk. Kiedy sami na własnej skórze przekonaliśmy się jaką siłę ma oddech, jak genialnie prostym, a zarazem bezwzględnie skutecznym narzędziem dysponujemy…którego użycie jest bezkosztowe, bezsprzętowe. Postanowiliśmy działać z rozmachem. Zmierzyć się ze ścianą której na imię polska edukacja. Szybko zorientowaliśmy się, że oddechem tego muru nie zburzymy, by zbudować go na nowo. Zaczęliśmy się wspinać i zamierzamy się dalej rozwijać w tym temacie by wykorzystując wszystkie dostępne nam środki dotrzeć do jak największej liczby dzieci, ich rodzin i nauczycieli. Wystarczą 2 tygodnie regularnej praktyki oddechowej by na dobre zmienić swoje życie. 

Dzieciństwo to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z oddechem: możemy wtedy pokazać maluchom jak wyglądają dobre nawyki oddechowe, które będą dla nich kapitałem na przyszłość. To również kluczowy moment na interwencję w związku z tym, że mamy wtedy największy wpływ na to jak kształtować się będą struktury ciała dziecka. W szczególności chodzi o układ kostny, który jest w trakcie intensywnego wzrostu. To, jak dziecko oddycha, decyduje nie tylko o wyrazie jego twarzy, ale i kształcie szczęki oraz układzie zgryzu.

W ramach programu pilotażowego ‘Odkrywcy Oddechu’ przeprowadziliśmy warsztaty z dziećmi w przedszkolu oraz przygotowaliśmy materiały , które mogą pomóc rodzicom i nauczycielom w rozpoczęciu regularnej praktyki oddechowej z maluchami.

Jako stowarzyszenie, jesteśmy otwarci na stworzenie programu spotkań dla nauczycieli w nauczaniu początkowym oraz rodziców. Wierzymy, że by praktyki oddechowe dzieci przynosiły efekty kluczowa jest pewna doza konsekwencji i dyscypliny, a te mogą być zagwarantowane jedynie przez zaangażowanych w ideę opiekunów. Proponujemy, by rodzice i nauczyciele sami najpierw popracowali z oddechem, by przekonać się jakie są tego efekty i jakie metody najbardziej im odpowiadają. A dzieci najlepiej uczą się przez naśladowanie: to my możemy im pokazać, jakie korzyści przynosi świadomy oddech.

Realizujemy granty i projekty edukacyjne w temacie świadomego oddechu w Polsce.

Kierujemy się misją i potrzebą zmiany. Jeśli jesteś nauczycielem rodzicem lub uczniem szkoły podstawowej zapoznaj się z naszą innowacją w dziedzinie edukacji pt. Polska Szkoła Oddechu

Jeśli prowadzisz zajęcia w przedszkolu lub jesteś rodzicem przedszkolaka to sprawdź nasz program Odkrywcy Oddechu.

By dowiedzieć się więcej napisz do nas