Oddech Wima Hofa

Odkryj potencjalne korzyści zdrowotne metody Wima Hofa.

Oddech

Ćwiczenie określonych ćwiczeń oddechowych metodą Wima Hofa uwolni twój wewnętrzny ogień. Ćwiczenia skupiają się na głębokich i rytmicznych wdechach i wydechach, opisywanych przez Wima jako „kontrolowana hiperwentylacja lub oddychanie z mocą”, po których następuje czas retencji, w którym wstrzymujesz oddech na pewien czas. Ćwicząc ćwiczenia oddechowe, uwalniasz więcej energii, wpływając na układ nerwowy i zmieniając różne reakcje fizjologiczne. Umyślnie wywołujesz krótką reakcję na stres, która ostatecznie doprowadzi do większej odporności na codzienny stres, psychicznej i fizjologicznej oraz poczucia większej kontroli.

Ćwiczenia oddechowe są tylko jednym z trzech filarów, które tworzą metodę Wima Hofa. Pozostałe dwa filary to terapia zimnem i trening nastawienia. W połączeniu te trzy filary pomogą ci stać się silniejszym i zyskać lepsze zdrowie. Znane zalety metody Wima Hofa obejmują:

  • Redukcja stresu
  • Szybsza regeneracja po wysiłku fizycznym
  • Lepszy sen
  • Poprawiona wydajność sportowa
  • Zwiększona kreatywność
  • Więcej skupienia i jasności umysłu

Metoda Wima Hofa jest również powiązana z redukcją objawów chorób takich jak reumatoidalne zapalenie stawów , stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, astma , sarkoidoza, zapalenie naczyń i kilka chorób autoimmunologicznych.

Wdech i wydech

Rzućmy okiem na badanie endotoksyn przeprowadzone przez Radboud (2014), w którym mierzono wyszkolonych uczestników wykonujących technikę oddychania. Ich krew najpierw alkalizowała się podczas oddychania, a następnie zakwaszała podczas wstrzymania oddechu, uwalniając tlen do tkanek i obniżając nasycenie krwi tlenem. Technika oddychania wykonywana była w wielu rundach, obniżając i obniżając saturację krwi tlenem w każdej rundzie!

Innym ciekawym fizjologicznym efektem metody oddechowej jest podwyższony poziom adrenaliny we krwi. W badaniu Radboud odnotowano tak duże ilości adrenaliny u jego uczestników, że spekuluje się, że sposób oddychania miał wpływ na rdzeń nadnerczy zlokalizowany w nadnerczu. Jest to jedno z najobfitszych źródeł adrenaliny w organizmie i biorąc pod uwagę podwyższony poziom, jaki zarejestrowano w badaniu u uczestników, wydaje się, że metoda oddychania miała wpływ na tę ważną reakcję współczulną.

Oddech jest potężny. Twoje doświadczenie z tym może być bardzo głębokie. Rozbudzanie nieświadomego umysłu, przełamywanie zatęchłych wzorców i silne doświadczanie własnej witalności. Ciesz się jego głębią

Kontakt

Chcesz dołączyć do naszych zajęć, ale nie jesteś pewna/y, że są dla Ciebie? Inny Rytm to bezpieczna przystań, wszyscy są mile widziani, a nasz zespół jest tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Wyślij nam wiadomość!

Interesuje mnie:

Powiedz nam odrobinę o Twoich celach, lub zainsteresowaniach. Możesz zaznaczyć więcej niż jedną opcję.