Odkryj
Spokój Pokój
w oddechu

11 kwietnia 2023 Międzynarodowy Dzień Oddechu. Stowarzyszenie Inny Rytm współtworzy to wydarzenie jako członek International Breatwork Foundation

11 kwietnia, świętujmy razem!

Świat przechodzi przez wiele przemian jednocześnie, aby sprostać potrzebom takiego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia potrzebujemy potężnych narzędzi, które przyniosą lekkość i harmonię w czasach chaosu i wielkiej niepewności. Wielu ludzi na całym świecie poszukuje drogi do pokoju i jesteśmy zadowoleni, że Dzień Oddychania Świata oferuje bardzo konkretny i dostępny sposób.

Oddychajmy spokojem. 11-go kwietnia weź udział w celebracji dnia świadomego oddychania i mocy oddychania razem. Skorzystaj z tej chwili, gdy otrzymujesz tę wiadomość, by pomyśleć o tym, że świadome oddychanie to nasza naturalna medycyna i jednocząca moc, która jest dostępna dla każdego, niezależnie od rasy, religii, statusu społecznego czy liczby obserwujących na mediach społecznościowych.

Międzynarodowa Fundacja Oddechowa i jej globalna społeczność oddechowa chcieliby przypomnieć ludziom w każdym wieku raz w roku, o potężnej mocy, jaką jest świadome oddychanie i moc jednoczenia się we wspólnym oddechu.

Od ćwierć wieku Międzynarodowa Fundacja Oddechowa (IBF) współpracuje z ekspertami oddechowymi, zbierając wiedzę na temat sztuki, nauki, historii i praktyk świadomego oddychania. Programy i działania IBF poprawiają życie i dobre samopoczucie ludzi w każdym miejscu na ziemi.

Odtwórz wideo

Minuta O!

Zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Oddechu! Przypominamy, jak ważne jest świadome oddychanie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego proponujemy minutę “O” – minutę świadomego oddychania z wydłużonym wydechem. Usiądź lub połóż się wygodnie, zamknij oczy i skup się tylko na oddechu.

Wdychaj przez nos, powoli i głęboko, zatrzymaj oddech na chwilę, a następnie równie powoli wydychaj dłużej, niż wdychałeś. Powtarzaj ten proces przez minutę, koncentrując się na spokojnym i równomiernym oddychaniu. Dołącz do nas i zadbaj o swoje zdrowie oddechowe!

Zachęcamy do znalezienia spokojnego miejsca, zamknięcia oczu i skupienia się na swoim oddechu. Podczas “Minuty O” skoncentruj się na wydłużaniu wydechu. To pozwoli Ci uspokoić umysł, złagodzić stres i poprawić samopoczucie.

Dołącz do nas i pozwól sobie na chwilę relaksu i refleksji. Razem możemy uczcić Światowy Dzień Oddechu i zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Poznaj
trenerów
oddechu

Inny Rytm

Inny Rytm to organizacja, która zajmuje się reedukacją oddechową w społeczeństwie. Jest częścią IBF (International Breathwork Foundation). Poprzez organizację kursów, warsztatów i szkoleń dla osób prywatnych, firm i instytucji chce poszerzać wiedzę dot. teorii, praktyki i wpływu świadomego oddechu na zdrowie człowieka. M.in. wprowadza świadomy oddech do Polskiego systemu edukacji, realizując grant na innowację edukacyjną pt. Polska Szkoła Oddechu. Prowadzi też warsztaty oddechowe w Łodzi i okolicach.

Odkryj (s)pokój w oddechu

Odtwórz wideo

IBF

International Breathwork Foundation. Światowy Dzień Oddychania obchodzony jest od 2004 roku z inicjatywy International Breathing Foundation. Ta międzynarodowa sieć non-profit, od ćwierć wieku reprezentuje ekspertów w dziedzinie oddychania i współpracuje z nimi, gromadząc wiedzę na temat świadomego oddychania. IBF reprezentuje ponad 35 krajów na całym świecie i w 2016 r. uzyskał specjalny status konsultacyjny w ECOSOC (ONZ).

Pobierz materiały

Materiały graficzne
Notka prasowa

We are social