Odkrywcy
Wdech Wydech
Oddechu

Pobierz publikację (Plik PDF)

Program

W ramach programu pilotażowego ‘Odkrywcy Oddechu’ przeprowadziliśmy warsztaty z dziećmi w przedszkolu oraz przygotowaliśmy materiały , które mogą pomóc rodzicom i nauczycielom w rozpoczęciu regularnej praktyki oddechowej z maluchami.

Jako stowarzyszenie, jesteśmy otwarci na stworzenie programu spotkań dla nauczycieli w nauczaniu początkowym oraz rodziców. Wierzymy, że by praktyki oddechowe dzieci przynosiły efekty kluczowa jest pewna doza konsekwencji i dyscypliny, a te mogą być zagwarantowane jedynie przez zaangażowanych w ideę opiekunów. 

Odkrywcy
Oddechu

Rozwój

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, by wypracowywać dobre nawyki, które będą dla dziecka kapitałem na przyszłość. Mamy wtedy największy wpływ na to jak kształtować się będą struktury ciała dziecka, a w szczególności układ kostny, który jest w trakcie intensywnego wzrostu.

Zdrowie

Np. to jak dziecko oddycha decyduje nie tylko o wyrazie jego twarzy, ale i kształcie szczęki i układzie zgryzu. Dzieci w naturalny sposób są zainteresowane uczeniem się nowych rzeczy i można je zaprosić do praktyk oddechowych na zasadzie zabawy..

Praktyka

Jeśli jesteś rodzicem przedszkolaka lub nauczycielem w przedszkolu zainteresuj się tematem oddechu. Pobierz poniższą publikację i rozpocznij praktyki ze swoimi pociechami.

Budowanie więzi

Wspólne ćwiczenia są również okazją do budowania i umacniania więzi: zarówno pomiędzy dziećmi, które bawiąc się jednocześnie uczą się od siebie nawzajem; jak i w relacjach dzieci z rodzicami i nauczycielami. Praktyki oraz związane z nimi rozmowy na temat zdrowia i emocji są doskonałą okazją do pogłębienia naszych relacji.

Zapraszamy Przedszkola do współpracy