Odkrywcy Oddechu

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, by wypracowywać dobre nawyki, które będą dla dziecka kapitałem na przyszłość. Mamy wtedy największy wpływ na to jak kształtować się będą struktury ciała dziecka, a w szczególności układ kostny, który jest w trakcie intensywnego wzrostu. Np. to jak dziecko oddycha decyduje nie tylko o wyrazie jego twarzy, ale i kształcie szczęki i układzie zgryzu.

Dzieci w naturalny sposób są zainteresowane uczeniem się nowych rzeczy i można je zaprosić do praktyk oddechowych na zasadzie zabawy..

Inny Rytm

Jeśli jesteś rodzicem przedszkolaka lub nauczycielem w przedszkolu zainteresuj się tematem oddechu. Pobierz poniższą publikację i rozpocznij praktyki ze swoimi pociechami.

Pobierz PDFa

Wspólne ćwiczenia są również okazją do budowania i umacniania więzi: zarówno pomiędzy dziećmi, które bawiąc się jednocześnie uczą się od siebie nawzajem; jak i w relacjach dzieci z rodzicami i nauczycielami. Praktyki oraz związane z nimi rozmowy na temat zdrowia i emocji są doskonałą okazją do pogłębienia naszych relacji.

By dowiedzieć się więcej napisz do nas