Oxygen Advantage

Tlenowa przewaga - Oxygen Advantage® to metoda oddechowa symulująca trening wysokogórski, która zwiększa wydolność fizyczną a dzięki poprawie parametrów oddechowych, również jakość snu i koncentracji.

Oddech w sporcie

Tlenowa przewaga® to autorski program stworzony specjalnie dla sportowców przez Patricka McKeown, międzynarodowy autorytet w dziedzinie oddychania. Opierając się na Metodzie Butejki oraz badaniach naukowych, McKeown skupił się na potrzebach osób aktywnych fizycznie i zaplanował funkcjonalny trening oddechowy.

Oxygen Advantage

01.

Dlatego podstawą wydolnościowego i funkcjonalnego treningu oddechowe jest robienie czegoś wręcz przeciwnego, czyli zmniejszanie objętości oddechowej, by przywrócić ją do normy.

02.

To przekłada się na między innymi mniejsze poczucia zadyszki w trakcie ćwiczeń oraz osiąganie lepszych wyników przy mniejszym wkładzie energetycznym.

Korzyści korzystania z metody

Podstawowymi elementami treningu zwiększającego wydolność oddechową są:

  1. wykonywanie zarówno wdechów jak i wydechów przez nos
  2. wstrzymywanie oddechu po wydechu i zwiększanie tolerancji chemoreceptorów na CO2 (trening hipoksyczno – hipekapniczny)

Funkcjonalny trening oddechowy

  • Oddychanie przez nos podczas biegania
  • Stymulację nerwu błędnego
  • Naprawę zaburzeń wzorca oddechowego w sporcie
  • Mierzenie i zmniejszanie duszności podczas ćwiczeń fizycznych
  • Poprawę oddychania przez nos, aby poprawić pobieranie tlenu przez tętnice
  • Poprawę tolerancji na obniżony tlen i podwyższony dwutlenek węgla
  • Zapobieganie astmie wysiłkowej

Kontakt

Chcesz dołączyć do naszych zajęć, ale nie jesteś pewna/y, że są dla Ciebie? Inny Rytm to bezpieczna przystań, wszyscy są mile widziani, a nasz zespół jest tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Wyślij nam wiadomość!

Interesuje mnie:

Powiedz nam odrobinę o Twoich celach, lub zainsteresowaniach. Możesz zaznaczyć więcej niż jedną opcję.