Psychonauci

Wybierz się w podróż do źródeł swojego doświadczenia i rozgość się w swoim wewnętrznym terytorium.

Kim jest psychonauta?

Tytuł ‘psychonauty’ traktujemy z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ pewna doza humoru wydaje się nam niezbędna, jeśli chcemy zabierać się za sprawy poważne. W ramach popkultury psychonauci często kojarzeni są z psychodelią, a więc substancjami psychoaktywnymi, których używa się w celu zmiany świadomości.

Jesteśmy jednak przekonani, że tego rodzaju poszukiwania nie wymagają środków pomocniczych, ani uciekania się do egzotycznych rytuałów, które nie są zakorzenione w naszej własnej tradycji.

Oddech jest najpierwszym środkiem psychoaktywnym.

Chcemy dotrzeć do źródeł naszego doświadczenia bez dodatków, w najprostszy możliwie sposób, polegając jedynie na mocy oddechu, ruchu, dźwięku i międzyludzkiego kontaktu.

Wierzymy, że wszystkie odpowiedzi mamy w sobie. Chcemy dać sobie czas, miejsce, uwagę i wzajemne wsparcie, by je usłyszeć i wprowadzić w życie. Dzięki ‘ograniczeniu’ się do najprostszych metod ten wewnętrzny proces może przebiegać łagodniej, a to, do czego dochodzisz, jest w naturalny sposób lepiej zintegrowane z twoim codziennym życiem.

Zmiana paradygmatu

Sytuacja pandemicznej izolacji wybiła nas z rutynowych ram społecznego współżycia, a w momencie, kiedy być może część z nas marzyła już o powrocie do ‘normalności’ zaczęła się wojna. Odczuwalna jest zmiana: pojawiło się pytanie o sens tego, jak żyjemy, czym się w życiu kierujemy i co jest dla nas naprawdę ważne. Coraz bardziej widoczne są próby poszukiwania duchowości czy poczucia sensu, które odpowiadają współczesnej wrażliwości.

Wierzymy, że te wartości można budować ‘oddolnie’, od środka, z własnego doświadczenia i w bezpośrednim kontakcie z ludźmi i naturą.

Planujemy zacząć od sesji wyjazdowych, w celu stworzenia grupy spotykającej się regularnie w mieście Łodzi w ramach wzajemnego wsparcia i pogłębiania wybranych tematów, w teorii i praktyce.