Zimno Wima Hofa

Odkryj potencjalne korzyści zdrowotne metody Wima Hofa.

Stopniowa ekspozycja na zimno

Wystawianie ciała na działanie niskich temperatur to jeden z trzech filarów Metody Wima Hofa. W ostatnich latach terapia zimnego ciała zyskała dużą popularność, ponieważ wiąże się z licznymi korzyściami zdrowotnymi. Niektórzy, w tym zawodowi sportowcy, kulturyści i celebryci korzystają z krioterapii całego ciała. Ten rodzaj terapii polega na przebywaniu przez krótki czas w szczelnie zamkniętym pojemniku, podczas gdy wokół ciała krąży wyjątkowo zimne powietrze. Krioterapia całego ciała jest stosunkowo droga i nie jest powszechnie dostępna, metody takie jak metoda Wima Hofa stanowią niedrogą alternatywę. Możesz ćwiczyć tę metodę w zaciszu swojego domu, biorąc zimny prysznic, dzięki czemu już dziś możesz zacząć czerpać korzyści z terapii zimnem!

Korzyści z terapii zimnem

Częste narażenie na zimno wiąże się z szeregiem różnych korzyści zdrowotnych. Na przykład naukowcy znaleźli dowody na to, że narażenie na zimno przyspiesza metabolizm. Kolejną korzyścią z wystawienia ciała na zimno jest zmniejszenie stanu zapalnego, obrzęku i bólu mięśni. Dlatego wielu sportowców stosuje kąpiele lodowe i inne rodzaje narażenia na zimno jako sposób na przyspieszenie regeneracji po wysiłku fizycznym. Co więcej, terapia zimnego ciała jest również powiązana z poprawą jakości snu, większym skupieniem, a nawet poprawą odpowiedzi immunologicznej.

Zimno jest ważnym składnikiem Metody Wima Hofa, która jest stosowana w formie zimnych pryszniców i kąpieli lodowych. Uczestnicy WHM zgłaszają korzyści zdrowotne, od wyższego poziomu energii po łagodzenie objawów spowodowanych chorobami autoimmunologicznymi.

Kontakt

Chcesz dołączyć do naszych zajęć, ale nie jesteś pewna/y, że są dla Ciebie? Inny Rytm to bezpieczna przystań, wszyscy są mile widziani, a nasz zespół jest tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Wyślij nam wiadomość!

Interesuje mnie:

Powiedz nam odrobinę o Twoich celach, lub zainsteresowaniach. Możesz zaznaczyć więcej niż jedną opcję.