Edukacja Dzieci

Czas edukacji to najlepszy czas, by wypracowywać dobre nawyki, które będą dla dziecka kapitałem na przyszłość. Mamy wtedy największy wpływ na to jak kształtować się będą struktury ciała dziecka, a w szczególności układ kostny, który jest w trakcie intensywnego wzrostu. Np. to jak dziecko oddycha decyduje nie tylko o wyrazie jego twarzy, ale i kształcie szczęki i układzie zgryzu.

Pomoc w edukacji

Dzieciństwo to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z oddechem: możemy wtedy pokazać maluchom jak wyglądają dobre nawyki oddechowe, które będą dla nich kapitałem na przyszłość. To również kluczowy moment na interwencję w związku z tym, że mamy wtedy największy wpływ na to jak kształtować się będą struktury ciała dziecka. W szczególności chodzi o układ kostny, który jest w trakcie intensywnego wzrostu. To, jak dziecko oddycha, decyduje nie tylko o wyrazie jego twarzy, ale i kształcie szczęki oraz układzie zgryzu.

Odkrywcy oddechu

Materiały praktyczne dla nauczycieli i rodziców

W ramach programu pilotażowego ‘Odkrywcy Oddechu’ przeprowadziliśmy warsztaty z dziećmi w przedszkolu oraz przygotowaliśmy materiały , które mogą pomóc rodzicom i nauczycielom w rozpoczęciu regularnej praktyki oddechowej z maluchami. Jako stowarzyszenie, jesteśmy otwarci na stworzenie programu spotkań dla nauczycieli w nauczaniu początkowym oraz rodziców.

Praktyki oddechowe. Zdrowie poprzez zabawę.

Wierzymy, że by praktyki oddechowe dzieci przynosiły efekty kluczowa jest pewna doza konsekwencji i dyscypliny, a te mogą być zagwarantowane jedynie przez zaangażowanych w ideę opiekunów. Proponujemy, by rodzice i nauczyciele sami najpierw popracowali z oddechem, by przekonać się jakie są tego efekty i jakie metody najbardziej im odpowiadają. A dzieci najlepiej uczą się przez naśladowanie: to my możemy im pokazać, jakie korzyści przynosi świadomy oddech.

Realizujemy granty i projekty edukacyjne w temacie świadomego oddechu w Polsce.

Kierujemy się misją i potrzebą zmiany. Jeśli jesteś nauczycielem rodzicem lub uczniem szkoły podstawowej zapoznaj się z naszą innowacją w dziedzinie edukacji pt. Polska Szkoła Oddechu

Jeśli prowadzisz zajęcia w przedszkolu lub jesteś rodzicem przedszkolaka to sprawdź nasz program Odkrywcy Oddechu.

Kontakt

Powiedz nam na czym Ci zależy, skontaktujemy się z Tobą

Interesuje mnie:

Powiedz nam odrobinę o Twoich celach, lub zainsteresowaniach. Możesz zaznaczyć więcej niż jedną opcję.